Maciej Mincer

CROSSFIT 40 LAT
Przez ostatnie 21 lat tworzył coś dla kogoś. I chociaż był w tym dobry, nie dawało mu to nigdy pełnej satysfakcji. Pewnego dnia postanowił zrobić coś dla siebie. Zajął się sportem. Najpierw amatorsko, następnie profesjonalnie najpierw pod okiem Pawła Gassera następnie Karola Zdunka, który został jego głównym trenerem.

Choć zawodowo trenuje już dwa lata to pierwsze zawody jeszcze przed nim. Przeszedł na wegetarianizm. Zrzucił zbędne kilogramy. Ze 100 kg zszedł do 70 kg, by potem wdrapać się na 80 kg, które ważą dzisiaj zupełnie inaczej niż przed laty.

Z pasji do dźwigania ciężarów zrodził się plan, by w CrossFit osiągnąć to, co wydaje się być prawie nieosiągalne dla faceta po 40-stce - spróbować dotknąć szczytu. Zrodził się też pomysł na Men’s Over 40 - pomysł, by pasją, zdrowiem, formą i radością życia zarazić wszystkich mężczyzn, którzy myślą, że życie kończy się po 40-stce.

Wraz ze swoimi kolegami, świetnymi sportowcami reprezentującymi różne dyscypliny i aktywności sportowe stworzył społeczność Mens Over 40. Społeczność dla każdego bez względu na liczbę kilogramów, osiągnięcia sportowe i pozasportowe. Społeczność, która ma motywować i uczyć jak cieszyć się codziennym dniem, w którym oprócz pracy, rodziny i obowiązków znajdzie się czas na pasje i przyjemność życia.

“Ostatnie kilkanaście lat mojego życia to nieustanna biznesowa gonitwa. Otwieranie, sprzedawanie, upadanie, podnoszenie się i tak bez przerwy. Najgorsze jest to, że do niczego to nie prowadzi. Prawdziwe życie jest tak naprawdę gdzie indziej. Swoje postanowiłem związać ze sportem.”