Zabawa kettlebell. WOD 2

Czajniki to niesamowite urządzenia. Potrafią naprawdę dać w kość. Zwłaszcza jeśli ustawia się z nich drabinkę od 12 do 32 kg a na samym szczycie stawia 40 kg. jako wisienkę na torcie.

Dzisiaj propozycja ćwiczenia dla zaawansowanych, która możecie wykorzystać jako szybki trening interwałowo – siłowy. Push jerk. Czyli wybicie ketlla na kontrę lub jak kto woli unik. Zasada jest prosta. Zaczynamy od 12 kg robimy po 5 powtórzeń na każdą rękę. Następnie od razu bez przerwy przechodzimy na 16 kg i również robimy po 5 powtórzeń. Kolejna jest 20 kg. Tutaj wykonujemy po 4 powtórzenia na łapę i odkładamy czajnik. Następnie czeka na nas 24 kg i nią wykonujemy po 3 ruchy na każdą stronę.  I przechodzimy od razu do 28 kg i mamy po 2 ruchy.

Na końcu czeka na nas 32 kg. Po jednym ruchu na każdą rękę. I tak mamy 40 ruchów po 20 na stronę. I teraz pozwalamy sobie na minutę przerwy i wracamy do roboty. Po skończonych 3 obwodach czeka na nas jeszcze tylko jedno wyzwanie. 40 kg po jednym ruchu. No to jak? Gotowi na pracę?